Ekskluzive: Këta janë deputetët e LDK-së që nuk e përkrahin rrëzimin e Qeverisë

Grupi Parlamentar i LDK-së ka mbajtur sot një mbledhje ku është diskutuar për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Pas mbledhjes, shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka deklaruar se përveç Vjosa Osmani ka pasur edhe dy deputetë të cilët kanë qenë kundër. Por, lajmi me burime të sigurta brenda LDK-së ka mësuar se kanë qenë më shumë […]

Vjosma Osmani kalon në Vetëvendosje!?

Pas shkarkimit të Agim Veliut nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme nga Kryeministri Albin Kurti, LDK ka propozuar inicimin për mocion votëbesimi ndaj qeverisë. Kundër këtij mocioni në mbledhjen e djeshme të kryesisë së LDK-së ka votuar kryeparlamentarja Vjosa Osmani dhe ka abstenuar ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit i qeverisë Kurti, Lumir Abdixhiku. E dikush po e kërkon […]