​Konsumoni këtë pije dhe viruset nuk do t’ju bëjnë asgjë

Ne ju sjellim një recetë për pije që do t’ju ndihmojë të përballoni ftohjet dhe viruset. Është e thjeshtë për t’u përgatitur. Përbërësit për shërbim: – një copë xhenxhefil të freskët (afërsisht 3 cm) – 600 ml ujë – gjysmë limoni – një lugë gjelle mjaltë Grini imët xhenxhefilin, mbulojeni me ujë dhe shtoni limon dhe mjaltë. Përzieni mirë derisa […]

Kujdes keto janë ushqimet që duhet t’i shmangni për Cor0na Virusin

Ushqimet që forcojnë imunitetin edhe para se koronavirusi të bëhej kryefjalë e aktualitetit kishin qenë këshillat e shumta për një shëndet sa më të mirë. Sipas Anthony William, mjek popullor amerikan, në një periudhë si kjo që po kalojmë vëmendja duhet të përqendrohet njëkohësisht tek ushqimet që duhet të evitojmë, për të shmangur prekjen nga viruset. William thekson se mikroorganizmat […]

Zbulohet e vërteta e trishtë e virusit

Studiuesja kineze në Fakultetin e Shkencave, tregon të vërtetën e trishtë për Coronavirusin Disa rreshta të shkruara nga një studiuese kineze për të treguar të vërtetën në lidhje me koronavirusin: Tani rrezikon arrestimin nga autoritetet: Universiteti i Zanjanit ben me dije se Virusi Corona herët a vonë, pa dyshim, do të mbërrijë në shumë shtete dhe se shumë vende nuk […]

Alarmante: Për një javë do të infektohen 10.000 njerëz, qeveria shpall gjendje të jashtzakonse

Pas Italisë, e cila ka më shumë se 17,000 të infektuar nga koronavirusi, Spanja është vatra e re e kësaj sëmundje vdekjeprurëse në Evropë. Aktualisht ka më shumë se 5,000 raste me koronavirus në këtë vend. Qeveria ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për 15 ditë dhe ka vendosur masa të rrepta për të ngadalësuar përhapjen e infeksionit. ryeministri spanjoll Pedro […]

Duhet ta dini patjetër, ja sa gjatë reziston koronavirusi në rroba!

Kemi mësuar të ruajmë distancën nga të tjerët, të dizinfektojmë shtëpinë dhe të pastrojmë telefonat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Po rrobat? A mbijeton virusi në rroba dhe si mund t’i pastrojmë? Organizata Botërore e Shëndetit thotë se s’dihet ende me siguri sa gjatë jeton virusi në sipërfaqe të pajeta, por me informacionet që kanë “virusi mund të qëndrojë […]