SHPËRNDAJE

Viagra

Një universitet kanadez ka përpiluar listën me disa ushqime që nxisin dëshirën seksuale si për fermat ashtu edhe për meshkujt dhe nuk bëhet fjalë për ushqime që është e vështirë për t’i gjetur.

Qepa e kuqe – Në Egjiptin e Lashtë u jepej Skllevërve që punonin në ndërtimin e piramidave për të patur më shumë energji. Përmban shumë oksid natriumi, një përbërës kryesor edhe për pilulat viagra.

Hudhra – Është provuar se lufton impotencën. Përveç kësaj ka edhe shumë efekte të tjera pozitive në organizëm.

Speci djegës – Sa më i freskët, aq më i mirë. Nxit dëshirën seksuale falë efektit që ka në përmirësimin e qarkullimit të gjakut.

Ngjala – Peshqit në përgjithësi konsiderohen nxitës të erosit, por ngjala është në krye të listës sa i takon efekteve që jep.

Sallata jeshile – Ka efekte pozitive në rregullimin e qarkullimit të gjakut, e për pasojë edhe në nxitjen seksuale. /Gazetavip.com

SHPËRNDAJE

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU