Rikthehet seriali më i suksesshëm, Rebelët

Di

sa muaj më parë, Pedro Damián, producent i telenovelës së të rinjve, konfirmoi kthimin e Rebelde në një version të ri, duke zbuluar disa detaje të këtij versioni të ri, ku përmend disa nga protagonistët, që përfshin një ish-djalë RBD.

“Rebelet” ishte një telenovelë meksikane që fitoi famë në vitin 2004 dhe pas 13 vjetësh, i njëjti producent fillon një xhirim të serialit të famshëm, i cili do të ketë 13 protagonistë të 10 kombësive të ndryshme.

Gjatë një interviste për programin Hoy, producenti tha.

“Është një shkollë multietnike, kështu që kemi 13 djem, nga 10 kombësi, ju keni një djalë hebre, ju keni një japonez, një spanjoll, një argjentinas, një kolumbian. Prej moshave të ndryshme, mesatarisht 17-18 vjeç, ka disa që janë 20 dhe të tjerë që janë 15. Dhe gjithçka do të bëhet në Gjimnaz”

Dhe megjithëse ende po bën audicione, thuhet se producenti do të kryejë një kast prej 700  aktorësh në mes të burrave dhe grave, për të kompletuar gjeneratën e re të Rebelëve dhe se këto do të bëhen në vende të ndryshme të Amerikës së Jugut.

Pavarësisht se nuk kanë përfunduar të gjithë kastin, ne tashmë dimë 4 prej aktorëve, njëri prej të cilëve është një ish-RBd.

 

Christian Chavez – Giovanni Mendez:

Aktori dhe këngëtari përsëri do të jenë pjesë e serialit, ku do të luajë rolin e një profesori të shkollës, ku do të zhvillohen tregimet dhe aventurat e 13 nxënësve.

 

Farina – “Vajza e bukur”:

Këngëtarja kolumbiane konfirmoi përmes Instagramit të saj se ajo do të jetë pjesë e telenovelës.

Greeicy Rendón:

Aktorja dhe këngëtarja kolumbiane do të jetë një nga anëtarët e këtij brezi të ri të rebelëve.

Catalina Cardona:

Vajza e aktores Ana María Trujillo u ftua nga producenti për të qenë pjesë e telenovelës. /JOQ.

Author: Gazetavip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *