Receta që ju ndihmon të largoni përgjithmonë qimet nga fytyra

Qimet e fytyres

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi.

Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni.

Natyra ka krijuar maska të cilat do tu ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështje
Përbërësit:

  • 1 filxhan mjaltë
  • 1 filxhan miell tërshëre
  • 1 filxhan lëng limoni

Përgatitja

Përzini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati. Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi ti hiqni qimet.

Të qëndroj në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë.

Pas një muaji, problemi juaj me qimet e fytyrës do të jetë pjesë e të kaluarës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *