Ngado qe te shkoj burrin tim e tradhetoj,Me esht ber gjithqka bajat me te dhe tani po…

Tung krejtve staf dhe te nderum fansa te ksaj faqe un po du me shkru historin tem ne menyr anonime.Jam martu e re 17 vjet me kan martu baba jem mka qu si me zor te kjo familje se une se  kom pa ma heret kit njeri sjena martu me dashni po ky mu mka pa te shkolla i kom pelqy mi ka qu msit kta jon kan ni familje qe gjithmon kan pas pare e baba ka lakmu per me ma siguru ni jet ma tmir ka than te martoj qiken se nashta i bjen mir  u martova qateher nmoshen 17 vjeqare nuk muj me mohu qe nuk kom kalu mir me burrin tem kur jom martu une u kan ose 1 vit ose 1 vit e gjys para lufte sum kujtohet bash mir  kur u kthym prej luftes shkijet na kallen krejt qka patum metum pa kurgjo hiq u dasht me ardh nprishtin me nxan ni banes sikur krejt qysh ja bojshin edhe qashtu edhe na ja bonum.

erdhem nprishtin vazhdoj jeta sikur ma heret po burri ja nisi me ndryshu 1 vit mas lufte sa u stabilizun pak senet ky ja niske kapak me dal po jo diqka shqetsuse une metsha vet nbanes u tutsha kur vike ky tu kesh ndisponim edhe sguxojsha sen mi than edhe e lejsha hajt se nalet.Tani dikur mas do vjete ja nisi kafe rakijav more dilke nsabah e u kthejke nsabahin tjeter nuk disha as ku osht as qka po bon niher i pata than kurr se harroj qit rast thash allahile a po tdoket mir qikjo qe je tu e bo ti tha pse qka po tboj thash more je tu mlan ton diten e ton naten vet po a ki stop ti a ki ftyr qka je tu bo kshtu a lehet gruja vet ka 24 or qfar burri je ti kshtu e kur i thash po doekt qfar burri je ti kshtu i erdh inati ma rrasi ni shuplak thash eh po mir ma bane hallall tkoft.Qat dit kur dul su kthy dy dit ren kishe si per inati mu ma mdul prej qefit e pash qe so hajri tij kerkun.

Thash sa e knaq ky veten kom me knaq edhe un veten tem ja nisa mas pari me ni djal tmarketit qe zakonisht ma lshojke ka ni fjal ni dit ja lshova une njo edhe  e bona punen qe me dal me to dola u knaqa deri nmaximum u nijsha ma e qet sem kapshin tani sikletet edhe pse u vanojke burri sma nijke qaq.Prej qasaj dite kurr tradhtiat si kam nal edhe pse i kam than vetit nese burri kfjellet un kam mi nal po ky kurr su kfjell hiq e as un si nala asniher.As skom mi nal se na me burrin tash jena sikur zyrtarisht diqysh as si kallzoj kurgjo as sum kallzon kurgjo na jena veq formalizht burr e gru e un knaqna per veti a dal me burra tmartum a dal me djel tri me tulifare  veq i ndrroj.Ka do qe shkoj neper vizita se shpesh dal amerika e gjermanija te motrat edhe atje  si nali kurr tradhtijat more a ke i zi a  ibardh mu sma nin veq  mpelqen per qat moment po mdoket edhe burri ka nis me ek uptu qe un e tradhtoj po edhe aj po get qe e ka dikun dikon se sma kish lan qikaq let me burrin flej nashta 1 her ne dy tre muj edhe ata hajt veq sa mos me than se jo qe mdoket naj sen me burrin tem ky mu mka lodh me sene tkqija ttradhtija fjal palidhje dajak pa pik nevoj mos respekt e tona tkqijat po bash prej burrit tem un jom shty me e tradhtu edhe sjom njana prej atynev qe i bi pishman se nashta mos tish kan qiky burri jem un sot isha shum shum mir me ta po jo burri jem ska dasht me rujt grun e vet ska pas qef me u knaq me grun e vet ka pas qef me dal me shok e me pevaqica kurva tkafev qato e kan terhek ma shum se gruja e vet e grun e vet e ka lan ka 24 or veq vet fikall nshpi  veq me tlumin Zot per qata edhe un jam bo ksi njeri kisha pas qef me mdhan kshilla motra se un e di qe jom gabim po edhe dashta me shfry zemren niher e mir dikun sidomos nksi ambienti ku jena anonim e marim kshilla prej shum njerzve tndryshem qe na nuk i njohemi naten e mir kaloni mir te gjithe

Author: Gazetavip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *