SHPËRNDAJE

Albania-55-e1466193108490-780x439-770x439

Nëse Shqipëria mund Rumaninë, dhe kualifikohet për në rrethin tjetër, atëherë në 1/8 e finales do ta priste një kundërshtar tejet i fortë.

Si e treta nga grupi A, kuqezinjtë do të duhej të takoheshin me vendin e parë të grupit C, në të cilin me gjasë mund të përfundojë Gjermania, edhe pse Polonia ndodhet me pikë të njëjta me gjermanët.

Kundërshtari tjetër është lideri i grupit B, që momentalisht kryesohet nga Anglia. Anglezët me shumë gjasë mund të përfundojnë në vendin e parë.

Pra, e treta e grupit A (gjithnjë nëse kualifikohet), luan me liderin e Grupit B ose C.

SHPËRNDAJE

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU