Në Kosovë ki pare të dojnë, nuk ki pare nuk vlen për ta, na gurbetqarët jemi viktimat këtu…!

Pershendetje jam nje vajze e re dhe jetoj jasht Kosoves ne mergim, une vetem kam disa fjale per ata ne kosov dhe po shof shume shkrime kinse ne Te jashtit spo I rrespektojm vjeherr kunat etj o njerz Krejt Jena Na tuj Ju majt une jam lodh me do familjar tem Veq lypin o edhe bijat Te martume edhe Lypin a spo e din Sa me veshtersi po e marrum at lek o me shku ne kosov Veq kafev rrin tuj pi kafe nje 50 cent kurgjo e pita nje kafe nje tjeter nje dite nje tjeter apet me shok…. Vazhdo leximin duke e shtypur r3klamen dhe ju dalin infot e mia

E Ku po merrni Gjithe at pare. Krejt Na Te gyrbetit edhe Kur te shkojna si te Na shohin qe po dojn. Mu hargju paret Ja nisin mos met dasht atje osht Jeta interes ska ma njeri si te don Sikur person Veq paren e din hak e per keta edhe zoti sju jep me shume punsim sepse Veq interesin e din Krejt Jan nje. M.. Se Na Kan lodh.

Bash teper kamt I majn perpjet Gjithe diten e naten me ba femij Ka 5 e Hajt SE vllau me qon pare Hajt SE djali me qon ne baj prind e zi. Kish tyrlifar prindi as spo Ju dhimke djali as reja as Femija vetem Kam pas nje rast shoqja ime me biseda me Ka than pse a atje Ku jetoni ju shkoni me ore rrini ne pune dhe hargjin vet e bleni a thash po moj Ku Ke pa Fal Ja une Kam mendu SE edhe buken jav bin te dera Ja shiko shqiptart Qfar njerz Jan ama SE din SE me 8 ose 10 ore Pune gruja burri dyt edhe a takohen ne vikend Apo stakohen vet vajza ime Ka marr kemishen e babit te vet I Ka marr ere thash qka ke bij ashtu.

Pse. O mam Tha era Babit po e ndi SE Kurr spo mujna me nejt e me pa. SE Femija ne shkoll e Babi shko heret e vjen vone Krejt Jan fjet a osht e drejt Kjo o njerz hajde puno bane paren tane sosht ma Aja kohe me dasht me punu Ka Gjithe kund po Jan mesu me hanger sidomos te shqipja djali I madh e han Krejt punen keta te voglit kamt perpjet e tuj pjell femij osht absurde. Dikush shan e di SE sju konvenon. Kan qef me hanger Babush .

Author: Gazetavip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *