Lajmi fundit: sa po ndodhi kjo në Kosovë, Grabitet banka e…

Persona të maskuar e të armatosur ganë grabitur njërën nga filialet e një banke në Llapnaesë.

Ngjarja ka ndodhur para disa minutave.

Katër persona kanë hyrë në filialen e bankës “Teb” dhe nën kërcënimin e armës kanë kryer grabitjen.

Grabitjen e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti- Haziraj.

“Rreth orës 13 kemi pranuar një informatë se disa persona, nën kërcënimin e armvs, kanë grabitur filialin e një banke në Llapnasellë. Personat e dyshuar kanë kryer grabitjen ku kanë marrë një sasi të konsiderueshme të parave dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes. Me rastin është duke u marrë Policia e Kosovës”, tha zëdhënësja Ahmeti- Haziraj.

Author: Gazetavip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *