Kam ndërru shumë frajera gjatë jetës time, kam shiju shumë dhe tash jam…

Pershendetje nga Mimoza. Une jetoj jasht e dua te them se jom knaq me jeten e kom shiju deri ne max. Kom pas frajera te gjith jon kon beqar nuk kom pranu Kurr as pas lidhje me mashkuj te martum. Arsyja shum e thjesht nuk kom dasht me kon kriminale me shkaktu probleme ne familje. As nje lidhje nuk e kom nis se ka me perfundu me martes e as nuk jom kon e ashper me mashkuj. Dua te them me mir jom kon ne lidhje te hapur ka nodh jom kon ne tavolin me ni frajer e ne tavolin tjeter ka qellu ni mashkull qe me ka pelqy ja kom dergu numrin permes kamarjeres e jemi lidh… Shtype R3klamen posht shkrimit per ta vazhduar leximin dhe per ta marr numrin tim.

Ka nodh ne party jom kon me frajer e kom pa ni djal simpatik ju kom afru ne menyr taktike e jom dal prej clubit me te e kom lon frajerin. Nuk kom mendu as niher me lut ni mashkull e as me vujt per ni mashkull gjdo her ne mendje kom pas me jetu jeten pa detyrime e pa pengesa. Nuk kom shku te mashkujt per makina por qe me ka pelqy stili i mashkullit. E ne ditelindjen e 27 kom marr propozim per martes nga shoku i ngusht mund ta quajn sepse me te jom kon e qelt me fol per ma shum se 13vjet. Me ka habit nuk i kom jep pergjigje per 7muj as nuk kom dasht ma me fol me te kom nderru numra e kom msn e MySpace e kom pas mshel, por ai me erdhi te dera e shpis babes e me tha se e ka seriozisht se don mu martu me mu e nuk ki nevoj mem shpjegu as nje ma te vogel per veten se e di kush je ne te vertet.

Masi bisedova me familje vendosa me pranu mu feju me shokun tim. Fejesa edhe dasma jon kon shum romatike edhe knaqna tuj shiku bashk me shokun tim dhe me femit tan. Prej fejeses kom ndryshu 100% jom lidh magnetisht me shokun e jetes time. E dua te ju them te gjitha vajzave te reja lejeni Fatin te ju gjej juve e mos u habitni tuj e kerku Fatin ju po ju knaqnu me jeten e shijojeni gjdo moment qe ju jepet. As nje nga ne nuk kemi me jetu 10000 vjet por nje gje mbajeni ne mend zgjedhni ate qe ju takon vetem juve mos e ndani me te tjeret me nje Fjal zghedhni mashkullin apo femren beqare e jo te martum e me shkaktu probleme. E sa per gjy kimet vetem Zoti ( atij i qofshim fal na gjykon) te tjeret vetem hargjojn kot frym ke ofendu. /Historitejetes.com

Author: Gazetavip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *