SHPËRNDAJE

zemra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kjo kurë ka provuar se ka efekte pozitive në lehtësimin e atakut kardiak dhe problemet e tjera të zemrës. Përdoret kur keni ndonjë problem në zemër, si për shembull goditje apo dridhje.

Çfarë ju duhet:

10 kërcej të freskët majdanozi (pa rrënjë)

1 litër verë të kuqe ose të bardhë

2 lugë gjelle uthull

300 gramë mjaltë

Përgatitja:

Vendosni 10 kërcejtë e majdanozit me gjethe në 1 litër verë dhe shtoni 1­2 lugë gjelle uthull. Ziejini për rreth 10 minuta në temperaturë të ulët. Më pas shtoni 300 gramë mjaltë dhe lëreni të ziejë për 4 minuta. Pasi të ftohet pak përgatitja, futeni në shishe të ngrohta, të cilat duhet të lahen më parë me alkool. Mbyllini mirë shishet. Precipitati që formohet nuk është i dëmshëm dhe konsumohet pa pasur asnjë problem.

Përdorimi:

Konsumoni një lugë gjelle çdo ditë derisa të zhduken simptomat. Nëse keni sëmundje serioze, sugjerohet që kura të përdoret për një kohë të gjatë. /shendeti.com.al

SHPËRNDAJE

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU