Detyrohem ti dorezohem shefit në shtrat,Përndryshe nuk gjej punë…


Pershendetje te gjitheve jeni shum te mire,po dua ta nis me ket fjal sepse me te vertet jeni te mrekullueshem.Sa bukur esht te kesh nje rreth te till qe te meson dhe te keshillon per te miren tende.Nuk du te shtoj asgje tjeter vetem se Zoti ju bekofte dhe vetem vazhdoni.Historia ime esht e dhimbshme,por kjo nuk esht vetem e imja.Esht e shum vajzave te reja te cilat perballen me keto probleme te medhaja ! Kur ke nevoj te punosh aasnjeri nuk te mer te punosh per te po mos te punohesh me te me falni nshprehje.Un jam nje vajze e bukur dhe seksi.Tentova shum her te gjej pune,ndoshta nuk me besoni por mbi 7 vende te punes i kam nderruar.Sapo vike fundi i muajit pritsha rrogen,nuk e merja dot pasi qe nuk u dorezoja shefit aktual qe ishte.Un jetoj vetem me Nenen dhe babin tim.Kemi varferi te dukshme vazhdova ti nderoj vendet e punes dhe asnjeher nuk u beja rehat dot… shtypp r3klamen posht per kontakt dhe vazhdimin e historise…

Per shtate muaj mbeta pa asnje cent vetem punoja kot.Shtate vende te punes asnjeri nuk me pagoi sa qudi thojsha me vete mos po me ndodh vetem mua kjo.Por me von kuptova se nuk jam e vetmja un qe perballem me keto probleme ne pun.Fillova nje pun te re,aty i thash vetes se do sillem si e lyp vendi.Por prap ishin kerkesat e njejta,aty ne fillim ma priu shefi me tha nese do te kesh vend te mire duhesh edhe te sherbesh mir jo vetem ne pun por pak me gjer.E kuptova menjeher se qfar deshi te thot.Sja ktheva dote pergjigjen ne heshtje e pranova ate se qfar tha.Tani kam 1 vit e 3 muaj qe punoj,jam e kenaqur me rrogen me punen por nuk jam e kenaqur me at se qfar po bej.

Nuk jam e kenaqur ta shes veten kjo i bije te shesesh veten.Nuk guxoj ti them jo asnjeehr,sapo te me fton ne motel un shkoj me te ja bej qefet dhe kthehem ne shtepi.Ai esht i martuar gruaja vet vjen dhe rrin me ne shpesh ne pun.Un duhet te shtirem se jam shoqe e saj shume e mir,bile e shkreta me tregon shum sekrete te burrit kur ky i vonoht dhe dyshon se e tradheton me tjerat.

Ahh me duket se po me bie shpija mi kok kah po shkruaj dhe po tregoj per gjerat e mija te pista.Kjo gje po me duket shum e rend,gjdo her sa flej me shefin un nuk e bej me qef por se detyrohem nga varfeeria Nena dhe Babi jan te vjeter nuk dalin dot as deri ne qytet vet.Motra tjeter menxi qe e mbush barkun me buk sepse edhe ajo esht shum e varfer tek familja e burrit.Un jam ne hall te madh po nuk po kam nga je ta mbaj me duhet te vazhdoj keshtu deri sa te esht kismet.

Ta shes veten nderin tim qe ta mbush barkun buk e shefit tim ta kenaqi deri ne maximum sepse rrogen e kam sipas kenaqesis te tij

Author: Gazetavip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *