< var _onload = function(){ if (document.readyState && !/loaded|complete/.test(document.readyState)){setTimeout(_onload, 10);return} if (!window.__adroll_loaded){__adroll_loaded=true;setTimeout(_onload, 50);return} var scr = document.createElement("script"); var host = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://s.adroll.com" : "http://a.adroll.com"); scr.setAttribute('async', 'true'); scr.type = "text/javascript"; scr.src = host + "/j/roundtrip.js"; ((document.getElementsByTagName('head') || [null])[0] || document.getElementsByTagName('script')[0].parentNode).appendChild(scr); }; if (window.addEventListener) {window.addEventListener('load', _onload, false);} else {window.attachEvent('onload', _onload)} }());

Ndryshe

Parashikimi i motit: Ja kur do të vijnë ditët me diell

Parashikimimotit

Është raportuar se mot me shi dhe vranësira do të mbajë deri më 17 maj. Shiu dhe vranësirat po vahzdojnë të jenë pjesë e territorit të Kosovës, temeratuarat e ulëta kanë lëvizuar nga 2-10 gradë Celsius. Pritet që moti i njejtë si sot të vazhdojë gjatë tërë javës. Sipas ‘BBC WEATHER”, ngritja e temperaturave do të fillojë nga dita e hënë e...

Dalin letrat shqip, Mbreti Adem Jashari, çika Nënë Tereza

LetratShqip

Jo gjithmonë do t’i gjeni kartat me “Çika”, “Mbret”, “Xhanar”, ashtu siç jeni mësuar t’i shihni, këtë herë ato janë dizajnuar në mënyrë më të veçantë. Në mënyrë shumë interesante, Adem Jashari, Gjergj Kastrioti Skëndërbeu, Ibrahim Rugova dhe Isa Boletini janë dizajnuar në karta në vend të mbretit, ndërkaq Nënë Tereza dhe Shotë Galica në formë të çikës, shkruan lajmi.net Mësohet...

Kosovës i hiqen vizat bashkë me Ukrainën, Gjeorgjinë dhe Turqinë

Liberalizimi

Këtë javë pritet që Komisioni Europian të rekomandoj liberalizimin e vizave në zonën Schengen për qytetarët e Kosovës. Kosovarët do të mund të lëvizin pa viza bashkë me qytetarët e Gjeorgjisë, Ukrainës dhe Turqisë, shkruan Financial Times. Kosova ka nis bisedimet për vizat me Brukselin qysh në janarin e vitit 2012 dhe mbetet vendi i vetëm në Ballkanin Perëndimor që nuk...

Aeroplani goditet nga rrufeja dy herë, shikoni çfarë ndodhi pastaj (Video)

Aeroplani

Shikoni momentin kur një aeroplan goditet nga rrufeja dy herë. Kjo ngjarje ndodhi në Londër Shikoni goditjen e rrufesë në aeroplan:

error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com