< var _onload = function(){ if (document.readyState && !/loaded|complete/.test(document.readyState)){setTimeout(_onload, 10);return} if (!window.__adroll_loaded){__adroll_loaded=true;setTimeout(_onload, 50);return} var scr = document.createElement("script"); var host = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://s.adroll.com" : "http://a.adroll.com"); scr.setAttribute('async', 'true'); scr.type = "text/javascript"; scr.src = host + "/j/roundtrip.js"; ((document.getElementsByTagName('head') || [null])[0] || document.getElementsByTagName('script')[0].parentNode).appendChild(scr); }; if (window.addEventListener) {window.addEventListener('load', _onload, false);} else {window.attachEvent('onload', _onload)} }());

Lajme

Fundjava me borë në Kosovë

Stina e vjeshtës vazhdimisht shoqërohet me luhatje të temperaturave të cilat sjellin dhe komplikime të ndryshme tek shëndeti i njeriut. Një gjë e tillë pritet të ndodhë edhe në fundjavë, ku do të ketë luhatje të ndjeshme të këtyre temperaturave të shoqëruara dhe me reshje bore. Sylë Tahirsylaj, profesor universitar dhe njëherësh meteorolog tha se fundjava do të shoqërohet  me një...

Për herë të parë në Kosovë do të mbahet Parada e Homoseksualëve

Më 10 tetor do të shënohet Parada e Parë e Krenarisë në Kosovë e komunitetit LGBTI dhe përkrahësve, e cila do të nisë në sheshin "Skënderbeu" dhe do të përfundojë në sheshin "Zahir Pajaziti". Pas tre marsheve, ky do të jetë viti i parë që mbahet Parada e Krenarisë, e cila do të fillojë në orën 11:30 në sheshin "Skënderbeu“ dhe...

Ky është fundi i ISIS-it, sot e humbën edhe një bastion

Forcat e sigurisë së Irakut kanë kumtuar sot se e kanë çliruar qendrën e qytetit të Havixha nëveri të vendit nga xhihadistët e të ashtuquajturit Shtetit Islamik dhe po vazhdojnë me çlirimin e pjesëve tjera të qytetit. “Njësitet e ushtrisë dhe policisë irakiane të përfshirë në çlirimin e Havixhas kanë hyrë në qendër të qytetit dhe po përparojnë edhe më tutje”, ka deklaruar gjenerali Abdul Amir Yarallah i cili po...

Ekskluzive: Foto Dokument i AKI-së pas takimit të Albin Kurtit me Shërbimin Sekret Serb

Albin Kurti është ndalur nga policia pas takimit që ka patur me dy agjentë të shërbimit sekret Serb në fshatin Binxhë të komunës së Klinës në 17 Janar 2004. I shoqëruar nga Vlora Bajqinovci, Jellena Bjellica dhe Dardan Velija, Albin Kurti ka zhvilluar një takim në fshatin Binxhë të komunës së Klinës me dy persona nga strukturat e shërbimit sekret...

LAJMI FUNDIT / Rrahet Fashër Krasniqi bëhet për spital nga… (Video)

Kjo video e pubikuar nga një faqe në rrjetin social Facebook, shihet deputeti nga Vetëvendosje, Frashër Krasniqi, me sy të mavijosur duke bërë thirrje që sistemi politik në vend të ndryshohet pasi, sipas tij, është sistem i dhunës dhe dhuna është e ndaluar, shkruan Parrotlla.net. Po i njëjti, në një emision në televizionin Klan Kosova, e sulmoi fizikisht deputetin nga...

Sapo ndodhi, Aksident i Tmerrshëm: 15 nxënës të vdekur (FOTO/VIDEO)

Së paku 15 persona kanë humbur jetën dhe 21 të tjerë janë plagosur. Krejt kjo ka ndodhur kur autobusi në të cilën ndodheshin studentë,mësimdhënësit e tyre dhe prindër u rrokullis,njoftuan sot zyrtarët. Tha se në mesin e të vrarëve janë 9 adoleshentë dhe shoferi,kurse në mesin e 21 të plagosurve janë 4 të mitur. Pamjet jane tmerruese per te gjithe...

Ekskluzive: Gjatë punimeve në autostradën Prishtinë-Shkup zbulohet një shpellë Antike

Organizata për mbrojtjen e mjedisit "Gjethi" ka njoftuar se dje, më 28 shtator 2017, gjatë punimeve në autostradën Prishtinë-Shkup, në mes të fshatit Semajë dhe Izhacë kompania “Bechtel Enka” hasi në një shpellë, raporton RTK. “OMMGJ kërkon me urgjencë që punimet të ndërpriten deri në sqarimin e situatës dhe marrjes së mendimit nga profesionistët e kësaj lëmie. Ne konsiderojmë se...

E fundit / Vritet presidenti i Sirisë Bashar al-Assad? (VIDEO EXLUZIVE)

Sipas mediave te huaja, mbrëmë vonë është vrarë presidenti i Sirisë Bashal al-Assad! Agjenci të shumta lajmesh nga Arabia, duke iu referuar burimeve nga qeveria e Rusisë, bëjnë me dije se Assad është varë mbrëmë në një pritë nga roja e tij personale. “Bashar al-Assad është qëlluar me armë zjarri disa herë. U transferua urgjentisht për në spitalin ne Damaskut dhe...

Tre të vdekur në dy aksidente në Komoran

Policia e Kosovës ka konfirmuar se tre persona kanë vdekur në afërsi të Komoranit në dy aksidente të ndara. Daut Hoxha, zyrtar për informim në PK ka sqaruar për Express se rreth orës 20:00 një veturë dyshohet se ka humbur kontrollin dhe është vetaksidentuar, ndërsa në afërsi pak minuta më vonë ka ndodhur edhe një aksident tjetër mes një kamioni...

LAJM I FUNDIT: Tronditet Prishtina, ja çka pa ndodh atje për momentin….

Shiu i rrëmbyeshëm dhe era e madhe që kanë filluar pasditen e së enjtes kanë bartur karriget e kafeneve në rrugën kryesore në lagjen “Lakrishtë”, në Prishtinë. Po ashtu në disa pjesë të kryeqytetit qarkullimi është vështirësuar pasi rrugët janë mbushur me ujë, Videon mund ta shikoni duke klikuar poshte ne reklam:

error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com