< var _onload = function(){ if (document.readyState && !/loaded|complete/.test(document.readyState)){setTimeout(_onload, 10);return} if (!window.__adroll_loaded){__adroll_loaded=true;setTimeout(_onload, 50);return} var scr = document.createElement("script"); var host = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://s.adroll.com" : "http://a.adroll.com"); scr.setAttribute('async', 'true'); scr.type = "text/javascript"; scr.src = host + "/j/roundtrip.js"; ((document.getElementsByTagName('head') || [null])[0] || document.getElementsByTagName('script')[0].parentNode).appendChild(scr); }; if (window.addEventListener) {window.addEventListener('load', _onload, false);} else {window.attachEvent('onload', _onload)} }());

Lajme

Vendet që do të mbesin pa rrymë

KEDS njofton se ditëve të ardhshme disa vende në Kosovë nuk do të kenë energji elektrike. Ja cilat janë ato: Më 24.12.2016 në NS 110/10(20)kV Prishtina 5 do të shkyçet: · Dalja 10 kV J6 Rezervart e Kforit(Kodi:13000002) prej orës 10:30 deri në ora 15:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Bardhoshi dhe Bërnica...

Publikohen video dhe foto të reja nga sulmet në Turqi, të plagosur dhe policë (video)

Shpërthimet në Turqi që kanë përfshirë disa caste më parë në sheshin Macka në Stamboll kanë ndodhur vetëm pak metra larg stadiumit të Besiktas. Gjithë zona është rrethuar nga policia dhe rapotohet nga ngjrja dhe shkëmbim zjarri, për momentin mbeten të verifikur ende 20 të. plagosur midis tyre dhe policë./Shqiperiaime.al Turqia by lajmefaqja Dy shperthime trondisin Stambollin by news-al

Stamboll: Një makinë-bombë shpërtheu pranë stadiumit, 20 të plagosur (Video)

Një makinë-bombë jashtë stadiumit të Beshiktashit në qendër të Stambollit, ka lënë të plagosur të paktën 20 persona, përfshirë këtu shumë policë. Shpërthimi ka ndodhur disa orë pas përfunditmit të ndeshjes Beshiktash-Bursaspor ka thënë minsitri i brendshëm turk, Suleyman Soylu, shkruan Guardian, transmeton Express. Policia ka rrethuar rrugët që çojnë tek stadiumi “Vodafone Arena” që është shtëpia e ekipit Beshiktash. Dëshmitarët kanë...

LAJMI I FUNDT/Sërish shpërthim i madh në Turqi, plas bomba në stadiumin e Beshiktash

Sapo është raportuar në media se një ngjarje e rëndë apo ka ndodhur në Turqi. Pranë stadiumit të Besiktas është dëgjuar një varg shpërthimesh dhe të shtëna. Mendohet për momentin që janë verfikuar 26 të plagosur, por nuk raportohet për viktima. Indormacionet mbi ngjarjen janë në vijim e sipër...  

BE ndan 2 milionë euro për të ndihmuar punësimin e personave në disa kategori

Gratë, të rinjtë, pjesëtarë të grupeve minoritare dhe persona me aftësi të kufizuara të cilët janë të papunë u është hapur një mundësi e mirë që ata të shndërrohen në ndërmarrës të vetëpunësuar apo të punësohen. Për një mundësi të tillë, Bashkimi Evropian ka vënë në dispozicion 2 milionë euro dhe që do të menaxhohen nga Ministria e Punës dhe...

Qosja: Korrupsioni në Kosovë filloi me Ibrahim Rugovën

Akademiku Rexhep Qosja ka dhënë një historik rreth zhvillimit të korrupsionit në Kosovë, duke thënë se në Kosovë dhe Shqipëri lulëzon edhe një lloj korrupsioni, që mund të quhet i ligjshëm dhe legal. Sipas tij, korrupsioni në Kosovë ka shtrirje kohore më të gjatë se në Shqipëri. Në Kosovë korrupsioni ishte shumë më pak i ndëshkueshëm se në Shqipëri në...

Tërmet në Shqipëri (Foto)

Mediat italiane kanë bërë të ditur ditën e sotme se një tërmet ka rënë në orët e paraditës në detin Adriatik jo shumë larg Vlorës. Siç bëhet e ditur lëkundja ka qenë rreth 2.8 gradë e shkallës Rihter në detin Adriatik pak kilometra larg bregdetarit shqiptar, siç edhe mund ta shikoni në foton më poshtë. Ndërkaq, gjatë 24 orëve të fundit...

Katër meshkuj bëhen ‘llom’ në Viti

Gjatë ditës së djeshme në Viti katër persona janë përfshirë në një përleshje. Sipas policisë të njëjtit pas një mosmarrëveshje rreth një kontesti pronësor janë rrahur mes vete si dhe kanë përsuar lëndime trupore. Dy prej tyre si të dyshuar janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit njëri prej dyve është dërguar në mbajtje kurse tjetri është liruar...

Lajmi i madh për Kosovën. Shokohet Serbia

Nënkryetari i Partisë Socialiste të Serbisë, partisë që udhëhiqet nga Ivica Daçiq, Branko Ruzhiq, ka deklaruar se Serbia nuk duhet ta njoh pavarësinë e Kosovës, por që anëtare e plotë e Bashkimit Evropian do të bëhet “pa territorin e Kosovës”. I pyetur se me cilin territor shtetëror Serbia do të hyjë në BE, përjashtuar territorin e Kosovës, Ruzhiq për “Die...

Ekskluzive: Kadri Veseli dhe Ramiz Lladrovci nisin festën në Drenas (Foto)

Kadri Veseli dhe Ramiz Lladrovci së bashku me disa ministra dhe deputetë të PDK-së janë duke festuar në një nga odat në Drenas, shkruan Botapress. Në fotot e siguruara nga Botapress shihen numër i madh i qytetarëve, ku njëri nga të pranishmit ka postuar në Facebook se po festojnë fitoren e PDK-së. PDK-në është duke i argëtuar me muzikë grupi vëllezërit...

error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com