< var _onload = function(){ if (document.readyState && !/loaded|complete/.test(document.readyState)){setTimeout(_onload, 10);return} if (!window.__adroll_loaded){__adroll_loaded=true;setTimeout(_onload, 50);return} var scr = document.createElement("script"); var host = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://s.adroll.com" : "http://a.adroll.com"); scr.setAttribute('async', 'true'); scr.type = "text/javascript"; scr.src = host + "/j/roundtrip.js"; ((document.getElementsByTagName('head') || [null])[0] || document.getElementsByTagName('script')[0].parentNode).appendChild(scr); }; if (window.addEventListener) {window.addEventListener('load', _onload, false);} else {window.attachEvent('onload', _onload)} }());

Kuriozitete

Në Shqipëri ndodh çudia, prodhohet “Pizza Kanabis” (Foto)

Kanabisi është kthyer në një argument të ditës në Shqipëri. Dhe mesa duket fakti se për kanabisin flet media dhe politika gjithë ditën, kjo temë është zgjeruar më tej edhe në produktet tregtare. Një lexues dërgoi sot në redaksinë e Lajmifundit.al një faturë lokali në të cilën është shkruar se Pizza Kanabis ofrohet për 5mijë lekë. E pra edhe lokalet kanë emëruar...

Ky është njeriu më i pasur në historinë e njerëzimit

Bill Gates dhe Rockefellerët nuk kanë asgjë në krahasim me Musën I të Perandorisë së Mansa-s, një perandori nga Mali shumë e pasur me ari nga viti 1312 deri më 1337. Sasia e parave që Musa thuhet të ketë pasur besohet të jetë diku rreth 400 miliardë dollarë me paratë e ditëve të sotshme. Në fakt, ai ishte aq i pasur...

A e dini sa vite diferencë kanë Ramushi dhe Anita ? (Foto)

RamushHaradinaj

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj asnjëherë nuk ka ngurruar të shpreh dashurinë që ka ndaj bashkëshortës së tij Anita Muçaj, por edhe kjo e fundit gjithashtu. Çifti ka kohë që janë martuar, ndërsa Anita kishte treguar se është njohur me Haradinajn derisa ka qenë gazetare në Radio Kosovë, përciell Magazina.al Por sigurishtë çiftin nuk e pengon aspak diferenca prej 12 vjetësh...

Ja dha receptin që ta helmojë vjehrrën, pastaj ndodhi diçka e papritur (Foto)

Vjehrra

Një grua kineze Li Li kishte pasur raporte të tmerrshme me vjehrrën e saj. Ndër ditë, ajo kishte shkuar tek një njeri i cili merrej me bimë të ndryshme, dhe ai i kishte thënë se do t’ia ipte disa bimë që ta helmonte vjehrrën e saj në mënyrë graduale, e që askush most ë dyshojë në të. Kjo kishte filluar procedurat,...

Këto janë pagat marramendëse të drejtorëve të kompanive publike në Kosovë

Drejtor

Se në Kosovë ka persona që paguhen më shumë se sa në vendet e perëndimit pak kush do të mund të besonte. Por kjo po ndodh në vazhdimësi me disa udhëheqës nëpër kompani publike e institucione të pavarura. Personi i cili menaxhon më kursimet e kosovarëve në Trust është më i paguari në Kosovë për sa i përket institucioneve publike. E pse...

Bleu një frigo të përdorur, dhe ajo çka gjeti brenda e tmerroi (Foto)

Frigorifer

Ajo kishte blerë një frigo të përdorur për një çmim tejet të volitshëm, e që pastaj kishte mbetur e traumatizuar. Frigon e kishte blerë tek fqinja e saj e në të kishte gjetur një person të vdekur, qe nga policia dyshon se e kishte mbytur të ëmën dhe kishte ikur, e që është në kërkim. Në trup nuk ishin gjetur shenja...

Vajza e “The Ring” është rritur, shikoni sa e bukur është bërë (Foto)

Thering

Të gjithë e njihni dhe nuk është që ju ka lënë kujtime të mira pamja e saj nga filmi horror “The Ring”. Por sot, kur kanë kaluar disa vite prej se është gjiruar ai film, vajza e vogël që luante në një rol të këtij filmi është rritur dhe tani po i bënë konkurencë shumë yjeve tjera me bukurinë e...

Ndodh në Kosovë, i del gjarpri 1 metërsh nga makina (Video)

Gjarperivideo

Gjarpërinjtë janë vërtet të frikshëm për shumicën e njerëzve dhe shumë janë befasuar, pasi i ka parë duke dal nga makina, tualeti apo dhoma e fjetjes. Një ngjarje e tillë kur gjarpri del nga makina ka ndodhur në qytetin e Klinës. Një video e postuar në rrjetet sociale, shihet se si gjarpri del nga motori i një shoferi dhe fillon të...

Paskemi qenë duke i lidhur gabim këpucët (Video)

Lidhjavideo

Me sa duket paskemi paskemi “jetuar një gënjeshtër” përsa i përket lidhjes së këpucëve. Gjithkush në fëmijërinë e vet ka hasur veshtirësi të lidh këpucët e veta. Më poshtë ju tregojmë një video ku një djalë, na tregon menyrën e duhur të lidhjes së këpucëve. Këmba juaj nuk do të leviz dhe nuk do te jetë nevoja që shpesh herë të...

Bleu një “Iphone”, por ajo që gjeti brenda tij do t’ju shokojë (Video)

Iphone

Në video shihet një grua tek fotografitë në një dukje mjaft të çuditshme që i ngjan shumë një fantazme. Blerësi i telefonit e kishte marrur atë të ri dhe ka mbetur i shokuar kur e pa fotografinë duke menduar se si kishte ardhur ajo deri në telefonin e tij, përcjell lajmi.net Edhe më e çuditshme është se ajo fotografi nuk hapet...

error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com