< var _onload = function(){ if (document.readyState && !/loaded|complete/.test(document.readyState)){setTimeout(_onload, 10);return} if (!window.__adroll_loaded){__adroll_loaded=true;setTimeout(_onload, 50);return} var scr = document.createElement("script"); var host = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://s.adroll.com" : "http://a.adroll.com"); scr.setAttribute('async', 'true'); scr.type = "text/javascript"; scr.src = host + "/j/roundtrip.js"; ((document.getElementsByTagName('head') || [null])[0] || document.getElementsByTagName('script')[0].parentNode).appendChild(scr); }; if (window.addEventListener) {window.addEventListener('load', _onload, false);} else {window.attachEvent('onload', _onload)} }());

Kuriozitete

Alarmante: Nuk është “Balena Blu”, ja cila është loja e cila po rrezikon kosovarët

Para pak kohe një lojë virtuale ishte përhapur mjaft shumë nëpër gjithë botën. Loja e quajtur “Balena Blu” ia kishte dalë që të marrë jetën e qindra të rinjve, pasi që në mesin e shumë sfidave, parashihej si sfida më e rëndë edhe vetëvrasja. Edhe në hapësirat shqiptare kjo lojë kishte gjetur vend, porse KLIKO MBI REKLAM me posht per ta lexuar...

9 gjëra të pabesueshme që bën vagina, do mbeteni pa fjalë

Ja çfarë nuk dinit për organin gjenital femëror. 1. Pastron veten  Vagina është një organ vetëpastrues. Sekrecionet e bardha nuk paralajmërojnë asgjë të keqe, pasi vetëm në rastet kur ato mungojnë e vagina juaj ështe e thatë ka diçka që nuk shkon. Është krejtësisht e shëndetshme që organi gjenital femëror të eleminojë përmes lëngjeve vaginale bakteret dhe qelizat e vjetra për të...

A e dini çfarë fshihet nën Shtëpinë e Bardhë?

1600 Pennsylvania Ave North West është ndoshta adresa më e famshme në botë. Shtëpia ikonike prej 20,000 metra katrorë u bë shtëpi e familjes Trump, pasi Donald mori detyrën e Presidentit. Prej kur Shtëpia e Bardhë u bë rezidenca e Presidentit John Adams më 1800, shumë sekrete brenda shtëpisë kanë dalë përgjatë viteve. Por ajo çfarë shumica nuk e dinë është se...

Shokuese: Më në fund u zbulua se kush u krijua e para pula apo veza?

Kush ka ardhur e para, pula apo veza? Kjo është enigma që prej shekujsh ka munduar njerëzit për të dhënë një përgjigje të saktë e përfundimtare. Kësaj pyetjeje një grup shkencëtarësh anglezë duket se i kanë dhënë zgjidhje, transmeton Starti njoftimin. Ata kanë hulumtuar mbi proceset që çojnë në kristalizimin e karbonat kalciumit dhe formimin e lëvozhgës së vezës. Kolin Friman dhe...

Shokuese: Vajza e cila është në lidhje me axhën e saj

Ky është njëri ndër rastet e tmerrshme që ka ndodhur në Gjermani, ku një vajzë në asnjë mënyrë nuk i ka shkëputur mardhëniet me axhën e saj, gjë që një mardhënie e tillë nuk është fare e lejueshme, shkruan revista Kosovarja. Gjyqi gjerman kishte vendosur se vajza e quajtur Jozefina, 16 vjeçe ta vazhdojë lidhjen me axhën 49 vjeçarë, sepse...

Shkencëtari i famshëm: “Zoti ekziston dhe drejton gjithçka, ja provat”

Michio Kaku është i njohur për kontributin e tij intensiv në shkencë, një nga shkencëtarët më të njohur dhe të respektuar, është një fizikan teorik i angazhuar për vite në studimin e teorisë së fijeve, për të cilat ishte i pari që themeloi një formulim preciz në lidhje me teorinë e fushës. Shkencëtari ka deklaruar se ka gjetur provën për...

Kapet Shqiptari mat duke bërë marrëdhënje me gomarin (Video+18)

video

Çmenduritë e njeriut nuk kanë kufi. Së fundi, po qarkullon një video, ku shihet se si një Shqiptarë i ri kryen marrëdhënie seksuale me një gomar. Por, ka pasur më herët e tani nuk dihet nëse në Kosovë ka njerëz, që kanë kryer marrëdhënie me kafshë thot Hajrullah Fejza. Për ta shikuar videon LIVE, kliko mbi video poshtë shkrimit

Fotografojnë varrezat, ajo që gjejnë do ju lërë pa mend (Foto)

Një grup të rinjsh nga Australia, të cilët prej kohësh janë fokusuar për të provuar se fantazmat ekzistojnë, pretendojnë se kjo foto është prova e pakundërshtueshme. Ata ndodheshin në varrezat e një kishe 175-vjeçare kur dëgjuan një zhurmë të çuditshme. Pasi shkrepën disa foto, të rinjtë vunë re diçka jo normale në njërën prej tyre, që besojnë se është një...

Kujdes! Kjo gjë që të gjithë e kemi në shtëpi mund t’ju marrë jetën fëmijëve tuaj

Doktorët paralajmërojnë prindërit për rreziqet që shkakton gëlltitja e baterive të vogla te fëmijët e tyre. Kjo vjen pas rritjes së ndjeshme të rasteve të paraqitura pranë spitaleve. Përveç mbytjes së fëmijëve, gëlltitja e baterive mund të shkaktojë edhe djegie të mureve të brëndshme të ezofagut duke rezultuar në gjakderdhje të pacientit deri në vdekje . Spitali “Great Ormond Street” ,...

Pamje e rrallë e Azem Galicës (Foto)

Në internet po qarkullon një foto që thuhet të jetë e vitit 1915, e që mund të jetë ndër të parat të luftëtarit të madh shqiptar, Azem Galica. Galica ishte organizator i lëvizjes së armatosur në Kosovë kundër pushtuesve serbë gjatë viteve 1912 – 1924. Ai vdiq më 26 korrik 1924 në moshën 35-vjeçare. Varri i tij në shpellën “Quku që...

error: Content is protected !!

Powered by themekiller.com