30 minuta, 3 përbërës dhe drekë të shijshme do të keni në tryezë

Dreka

Nevojiten:

▪ 500 g feta mishi pule
▪ 1 pavllakë për zierje
▪ 2 qese supë instant kërpudhash

Përgatitja:
Në një enë rezistuese ndaj zjarrit rendisni mishin e prerë të pulës, pastaj qitni supën nga qesja dhe lyeni me pavllakë për zierje.

Vëreni në furrë shporeti në 200 gradë dhe piqeni derisa të skuqet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *